אטרקציות

גבעת ברניקי

גבעה הקרויה על שמה של ברניקי, נסיכה לבית חשמונאי , וממנה תצפית מדהימה על טבריה. בראשה שרידי כנסיית "העוגנים" מהתקופה הביזנטית.

גלריית הורדוס למורשת העיר טבריה

המרכז מציע מגוון פעילויות לקבוצות מאורגנות, לבתי ספר וליחידים ומקיים סיורים מודרכים על ידי מדריכים מוסמכים בשבילי ההיסטוריה של העיר טבריה:
  • סיור "בעקבות אתרים ומבנים".
  • סיור "בעקבות קברי צדיקים".
  • סיור בעקבות לוחמי תש"ח משחררי העיר טבריה.
באולם מרכז המבקרים מוקרן סרט באורך מלא על תולדות העיר טבריה:
"טבריה הוד וערגה", "אתרים ומבנים".

סיפורי פולקלור על אנשי טבריה בעיר העתיקה:
סיפורים על אגדות, מדרשיות, מעיר הקודש טבריה.
מערכת היחסים בין יהודים לערבים בעיר העתיקה.
סיפורים על טבריה בעיני אמנים לאורך הדורות.
במרכז הורדוס מוצגים יצירות של אמנים ישראלים, תערוכות מתחלפות ושיח גלריה. כמו כן ניתן לרכוש יצירות מקור ורפרודוקציות של האמנים. ניתן להדפיס הדפסות אומנותיות על מגוון סוגי חומרים: זכוכית, עץ, אריחים ומתכות. כמו כן ניתן להזמין פסלי דיוקנאות (פורטרטים) מחימר או ברונזה.

שעות פתיחה
ימים ראשון-חמישי 10:00-18:00
יש לתאם ביקורים ופעילויות

פרטי התקשרות
טלפון לתיאום ביקורים:  04-6576038
טלפון נייד: 052-6508801
כתובת: כיכר המסגד ברחוב הירדן, צמוד לבנק לאומי, טבריה

דרך נוף יער שווייץ

מסלול בדרך נוף יער שווייץ – מדרום לצפון. נגיע לאכסניית פוריה, בכביש 7677, נחלוף על פני הכניסה לאכסניית פוריה ונמשיך בדרך הסלולה. נחלוף על פני מרכז נטיעות קטן של קק"ל ובו עצי יער נטועים ונגיע למצפור יער שווייץ.

מצפור יער שווייץ - המצפור הדרומי שביער כולל שתי סככות תצפית וספסלי ישיבה. כדי ליהנות מהתצפית יש לנוע לאורך הרחבה הארוכה ממקום למקום, ולגלות את חלונות הנוף שבין העצים. במקום מוצבים שני פסלים מאבן שחורה.
מול המצפור, ממערב לדרך הנוף, נמצא חניון גוטמן, השוכן בצל חורשת אקליפטוס. בחניון שולחנות פיקניק ומתקני שעשועים לילדים.

מצפור דו-מפלסי - נמצא כקילומטר מצפון למצפור יער שווייץ. המצפור כולל שני מפלסי תצפית המשקיפים על מרחבי הכנרת, הגולן והגליל.

מצפור תלת-כיווני - נסיעה צפונה מביאה אותנו לצומת. דרך העפר היורדת ימינה (מזרחה) מובילה להר ברניקי (ראו בהמשך). הדרך, שאורכה כ-900 מטר, תלולה מאוד ומתאימה לרכב 4X4 ולהולכי רגל.

דרך סלולה יוצאת מהצומת שמאלה ומגיעה לאחר כ-100 מטר למצפור התלת-כיווני. זהו מצפור המחולק לשלוש סככות תצפית, שכל אחת מהן מעניקה נקודת מבט שונה על הנוף. בין מרפסות התצפית עוברים שבילים סלולים ונגישים לאנשים עם מוגבלות. מהמצפור הצפוני ניתן לראות את אזור צפת ולמרגלותיו גם את הר ברניקי המתנשא מעל טבריה. ממול נראה הגולן ובימי חורף נאים אף החרמון.

נסיעה בת כ-1.3 ק"מ צפונה מביאה את המטיילים לרחוב מעלה קק"ל שבטבריה עילית ולקצה דרך הנוף.

חלום עולמי

חוות חלום עולמי נמצאת במושבה מגדל וצופה אל כל הכנרת, הרכסים והעמק הסמוכים.
תוכלו להנות ממגוון רחב של אטרקציות: רכבי שטח, טיולי סוסים, ספורט ימי בכנרת, ימי כייף וגיבוש לקבוצות, זוגות ולכל המשפחה.

 חוות רכיבה וטיולי שטח מדהימים
* בית ספר לרכיבה
* טיולי רכיבה במסלולים מדהימים
* טיולי אתגר ע"ג טרקטורונים
* טיולי ג'יפים מאורגנים
* סוסי פוני לילדים
* טיולי טרקטורונים לילדים, סדנת יצירה לילדים.
* מזנון עשיר, פינות נרגילה
* הדרכות ע"י צוות מדריכים מוסמכים (מכון וינגיט)

שרותים נילווים
- טיולי ג'יפים
- טיולי טרקטורונים
- טיולי אופניים
- סנפלינג
- בי"ס לרכיבה על סוסים
- פעילויות מודרכות
- סדנאות יצירה
- מזנון\קפיטריה
- מדשאות חוף
- מדשאות
- טיולי סוסים

מתי פתוח
נפתח ע"פ תיאום מראש, פתוח בשבתות

 פרטי התקשרות
ספורט ימי בכנרת 050-9693185
טיולי שטח 050-9693181
טיולי סוסים 050-9693184

איך להגיע
אנו נמצאים מול הכניסה המערבית של המושבה מגדל

טיולי אופניים - שביל צופה כנרת

מסלול רכיבה טבעתי מלא נוף וטבע, 142 קילומטר אורכו. המסלול מקיף את ימת הכנרת ועובר באתרים המרכזיים באזור. זהו אחד ממסלולי הרכיבה הארוכים והיפים ביותר אשר הותוו בארץ. השילוב בין הנוף הדרמטי, אתרי מים רבים ומגוון רחב של אתרי עניין הופכים את המסלול למהנה ביותר.
 
סימון במפה:כחול
סימון בשטח: בחריטה על סלע
שימו לב! המסלול מסומן ומומלץ לרכיבה נגד כיוון השעון)
המסלול  מחולק לארבעה קטעים חד יומיים, כך שיהיה נוח להשאיר רכב בתחילתו ובסופו של כל קטע, או לחזור ברכיבה אל נק‘ ההתחלה של הקטע.
 
ממגדל לירדנית
קטע ארוך אתגרי ויפה ובו רכיבה על שפת מצוק ארבל באורך של  40.5 קילומטר וברמת קושי בינונית. המסלול מתחיל ממגדל, עובר דרך נחל ארבל, עולה בנחל נמרים לארבל, עובר דרך טבריה עלית, חוצה את יער שוויץ ומסתיים בירדנית. דרך שביל סובב _ לסגירת מעגל: עוד 16 קילומטר כנרת. שימו לב: פירוט על מעקפים בקטע זה נמצא במסלול ”סובב כנרת באופניים“. הערות: ניתן לערוך שינוי מעניין אך מאתגר במסלול, ולעלות דרך נחל ארבל עד למפגש עם נחל נמרים.

מירדנית לעין גב
קטע מישורי וקל יחסית. תחילתו ברכיבה נינוחה במורד הירדן, והמשכו בדרך עפר נשכחת למרגלות הגולן באורך של 34 קילומטר וברמת קושי קלה. המסלול מתחיל בירדנית, יורד במורד הירדן, עובר דרך תחנת הכוח נהריים, עולה צפונה לאורך הירמוך והלאה למרגלות הגולן עד לעין גב. דרך הטיילת לאורך. לסגירת מעגל: עוד 14 קילומטר כביש 92 ולאורך חוף צמח.

מעין גב לצומת מעלה גמלא
קטע פיזי מרהיב ומלא טבע, רצוף בנקודות נוף עוצרות נשימה. שווה כל טיפת זיעה באורך של 37 קילומטר ורהת קושי קשה. המסלול מתחיל מעין גב ועולה דרך סוסיתא אל רמת הגולן. משם הרכיבה היא על שולי הרמה דרך נחל סמך עד לצומת מעלה גמלא.דרך שביל סובב כנרת. לסגירת מעגל נדרשיםן עוד 13 קילומטר ראה תאור מסלול: ”סובב כנרת באופניים“.

מצומת מעלה גמלא למגדל
קטע ובו נחלים רבים, כנסיות יפות ונוף גלילי מרהיב באורך של 30 קילומטר ברמת קושי בינונית. המסלול מתחיל מצומת מעלה גמלא, עובר דרך בקעת בית צידה ודרך הכנסיות של צפון הכנרת. לאחר מכן חוצה המסלול את נחל עמוד ומסתיים במגדל. ממגדל ניתן לחזור . לסגירת מעגל נדרשים עוד 21 קילומטר בדרכי עפר במקביל לכביש עד לטאבחה ומשם דרך ”סובב כנרת באופניים“
התווית המסלול, תכנונו מימונו וסימונו בוצעו על ידי הקרן הקיימת לישראל ומשרד התיירות בסיוע עיריית טבריה, התאחדות בתי המלון בטבריה והמועצות האזוריות עמק הירדן וגולן.

מוזיאון אדם בגליל

על חוף הכינרת הוקם בית מלא הוד והדר לזכרו של יגאל אלון, מפקד הפלמ"ח, שר בממשלות ישראל וממייסדי הקיבוץ. המוזיאון שבפנים מפגיש את המבקר עם הנוף וההיסטוריה של הגליל והכינרת באמצעות תצוגות מצגות וסרטים שנמצאים בכמה קומות של המבנה הגדול. המוצג שמושך את העניין הרב ביותר במקום, ולכן הוקדש לו חדר נפרד בקומת הכניסה, הוא סירת עץ עתיקה שנתגלתה באקראי בכינרת, מיתרונות המיפלס הנמוך של שנות ה-1980. בדיקות תארכו אותה לתקופה בין המאה ה-1 לפנה"ס למאה ה-1 לספירה - ימיו של ישו - והגילוי עורר התרגשות בעולם הנוצרי כולו. הסירה עטופה בחלל שלם עם הסברים ומצגות על תהליך הגילוי והשימור ארוך השנים שלה, על הרכבה החומרי, ועל ערכה ההיסטורי.

פארק קצרין העתיקה

פארק קצרין העתיקה שוכן היכן שנמצאו שרידי העיר הקדומה ומשילוב בין פיסות היסטוריה ארכיאולוגיות לבין מבנים ששוחזרו, אפשר להתרשם מהישוב היהודי התוסס שהיה במקום. הביקור במקום נעשה עצמאית ובעזרת מפה ציורית המובילה בין שבילי הפארק, בין בתים בנויי אבן בזלת. בבית הבד אפשר ללמוד על תעשיית השמן שפרנסה תושבים רבים ובבית רבי אבון אשר מצבת קבורתו נתגלתה בכפר, עם קצת דמיון אפשר לראות איך התנהלו חיי משפחה.
04-6962412

קייקי הגושרים


ממוקם בחלקו העליון של נחל החצבאני בו תוכלו להנות מהטבע ומשייט קיאקים חווייתי בשני מסלולים עיקריים: מסלול משפחתי ומסלול אתגרי.

שעות פתיחה
האתר פעיל מתחילת חודש אפריל ועד סוף אוקטובר.
פתוח בכל ימות השבוע 10:00-15:30
בחודשים יולי-אוגוסט 9:30-16:00

פרטי התקשרות
טלפון 077-2717500
כתובת להגעה: מצפון לקרית שמונה פונים בצומת המצודות לכביש 99 ונוסעים לכיוון החרמון. אחרי שעוברים את הקיבוצים דפנה ודן, פונים שמאלה לכיוון שמורת הדן. משמאל ייראה בית אוסישקין ואז ממשיכים עוד ק"מ אל מגרש החניה.

רוב רוי

שיט קסום בסירות קאנו אינדיאניות אמיתיות בסבך צמחייה עשירה לאורך הירדן הדרומי.
אטרקציה משפחתית המשלבת פעילויות יצירה לילדים ולמשפחה כולה.

* בניית רפסודה - והשטתה בשילוב פתרון כתבי חידה מעניינים ומילוי משימות לאורך השיט.
* קאנו ספורט - ניווט מעניין בירדן הדרומי בעזרת מפה.
* שיט ליילי - שיט מענג ורומנטי שבסיומו קומזיץ.
ניתן לשילוב עם אמן אורח, ערב גבינות ויין או כל העולה בדעתכם.

מתי פתוח
כל ימות השבוע 9:00-19:00
לקבוצות - כל השנה בתיאום מראש.
הערה: פעילות שיט איכותית, מתאימה לכל קבוצות האוכלוסייה וניתנת לשילוב גם עם
אופני הרים, ג`יפים וטיול מרכבות בשטח (לקבוצות בלבד).

פרטי התקשרות
טלפון: 052-2413176
פקס: 04-6750733

כתובת: לפני הכניסה לקיבוץ כנרת (פונים מכביש מס' 90 לקבוצת כנרת ואחרי 300 מטר פונים שמאלה לדרך עפר).

רפטינג נהר הירדן


רפטינג נהר הירדן ממוקם כ-10 דקות מראש פינה ובסמוך לקיבוץ גדות בגליל העליון, בתוך גן עדן של טבע, חורשת אקליפטוס וזרימת נהר הירדן בערוצו ההררי.
האתר מציע מגוון  מסלולי שייט: מסלול רגיל ומסלול סוער למקצוענים בסירות נהר ובקייקים.

כמו כן, פעילויות חבלים ואקסטרים, אומגה לירדן, טיולי אופניים, טיולי ג'יפים, טיולי טרקטורונים, טיולי רנג'רים, פיינטבול ומגוון רחב של חבילות משולבות לקבוצות.
באתר מסעדת איסקנדר- מסעדה כשרה המתמחה בבישול בשרים ותבשילי קדרה טעימים במיוחד.

פרטי התקשרות
טלפון 04-9007000, 053-8095037

שעות פתיחה
כל ימות השבוע 10:00-16:00 ובתאום מראש